W piątek, 22 maja, Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Giebułtowie zorganizował niezwykle ciekawy Rajd Pszczelarsko-Zielarski o Puchar Podkowca. W wydarzeniu rywalizowało kilka szkół z powiatu krakowskiego, między innymi szkoły z Jerzmanowic, Czernej oraz innych miejscowości regionu.
Rajd polegał na odwiedzaniu kolejnych stanowisk, na których uczniowie mieli okazję zapoznać się z różnorodnymi zawodami, których można nauczyć się w ZSP w Giebułtowie. Uczestnicy brali udział w licznych quizach i konkursach, zdobywając punkty dla swoich drużyn. Poznawali między innymi pracę strażaka, mechanika samochodowego, instruktora nauki jazdy, pracownika lotniska, fryzjera czy pracownika hotelu. 





Tematem przewodnim, łączącym wszystkie stanowiska rajdu, była wiedza na temat nietoperzy, a konkretnie podkowca — bardzo charakterystycznego gatunku występującego również w naszych pięknych jurajskich regionach. 
Nasi uczniowie od samego początku zaprezentowali prawdziwą mentalność zwycięzców, zdobywając maksymalną liczbę punktów na większości stanowisk. Nawet drobne potknięcia nie przeszkodziły im w osiągnięciu końcowego sukcesu. Na zakończenie rajdu otrzymaliśmy puchar z rąk pani dyrektor ZSP w Giebułtowie oraz przedstawicieli powiatu krakowskiego, KRUS-u i związku pszczelarskiego w Karniowicach. 
Klasa siódma kolejny raz udowodniła, że można na nią liczyć. Warto również podkreślić, że bardzo przydał się nam udział w ubiegłorocznym projekcie dotyczącym nietoperza podkowca, w którym z dużym zaangażowaniem uczestniczyliśmy jeszcze jako klasa szósta. 

Mamy nadzieję, że udział w rajdzie zachęci niektórych uczniów naszej szkoły do podjęcia nauki w szkole średniej w Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Giebułtowie


