21 maja z okazji Dnia Patrona odbyło się w szkole przedstawienie z udziałem ks. S. Konarskiego (w którego rolę wcielił się Konrad z klasy 7) oraz uczniów uczęszczających na świetlicę z kl. 2a, kl. 2b oraz kl. 3.
Były scenki, recytacje i świetne piosenki, o życiu i zasługach Naszego Patrona. W drugiej części obchodów starsze klasy (od kl. IV do kl. VIII) przedstawiały swoje propozycje na reformę w szkole, tak jak niegdyś uczynił to Stanisław Konarski.
Na podsumowanie Dnia Patrona
warto przytoczyć słowa piosenki:
“Stanisław Konarski, mądry jak TY,
też był kiedyś mały, miał marzenia, sny.
Pytał: “Dlaczego?” sto tysięcy razy,
dlatego dziś w podręcznikach, śmieje się do klasy”


