Kochana Babciu… Kochany Dziadku…
Dzień Babci i Dziadka jest najbardziej uroczyście obchodzonym świętem w naszej szkole. Także i w tym roku – 30 stycznia – uczniowie pragnęli obdarzyć swoich najbliższych szczególnymi dowodami miłości.
Dzień Babci i Dziadka jest dla społeczności szkolnej tradycją pielęgnowaną od wielu lat. Przygotowania do tego wyjątkowego spotkania trwają przez kilka tygodni, a wszystko po to, by podarować najbliższym to, co najpiękniejsze, czyli chwilę spędzoną razem – pełną wzruszeń i dobrej zabawy.
Program artystyczny otworzyły choreografie opracowane przez uczniów na kursie tańca pod okiem pani Karoliny Zadęckiej. Polonez w wykonaniu dzieci z oddziałów przedszkolnych podkreślił swoim charakterem uroczysty klimat spotkania. W karnawałowy nastrój wprowadzili natomiast uczniowie starsi, prezentując gościom tańce towarzyskie i współczesne.
Atrakcyjne występy były początkiem podróży - najpiękniejszej, bo prowadzącej do urokliwych miejsc Polski. Inspiracją programu artystycznego „Z wierszem i piosenką po Polsce” były literackie wędrówki rezolutnej Pyzy. Dzięki jej fascynującym przygodom, wiele pokoleń Polaków poznawało swój kraj. Podążając jej śladami, nasi młodzi aktorzy odwiedzili stolicę Warszawę, spacerowali po starym Krakowie, podziwiali w towarzystwie górali Tatry i na chwilę zatrzymali się na Śląsku. Ważnym przystankiem podczas tej wędrówki była Wielka Wieś - Mała Ojczyzna dla jej mieszkańców.
Piosenki, wiersze oraz regionalne stroje, które wspaniale prezentowały się podczas tańców, doskonale podkreśliły charakterystykę odwiedzanych miejsc. Dla Babć i Dziadków ta urokliwa wycieczka po Polsce miała być wyjątkowym prezentem, przygotowywanym długo i podarowanym ze szczerym uśmiechem radości.
Nad całością przedstawienia czuwali od tygodni wychowawcy poszczególnych klas: Oddział Przedszkolny – p. Agnieszka Habina, kl. I – p. Ewa Kwiecień, kl. II – p. Marta Stochalska-Budzyn, kl. III – p. Halina Matwieiszyn. Choreografię opracowała pani Ewa Mączyńska, nauczycielka rytmiki, zaś oprawę muzyczną pan Dariusz Konieczkowicz – nauczyciel muzyki.
Życzenia wyśpiewane wszystkim Babciom i Dziadkom zakończyły wspólne występy i dały początek drugiej części spotkania. W serdecznej i rodzinnej atmosferze dzieci podążyły z własnoręcznie wykonanymi upominkami do swoich najbliższych. Szczęście z powodu wspólnie spędzonej chwili było dostrzegalne na twarzy każdego. Ten czas – podarowany sobie wzajemnie – udałoby się zmierzyć jedynie ilością wypowiedzianych słów i przeżytych wzruszeń.
Do życzeń Byście w zdrowiu i szczęściu długo nam żyli pragną się dołączyć organizatorzy imprezy: dyrekcja, nauczyciele oraz Rada Rodziców.
Agnieszka Habina